17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023

Politikë

Shtetet e Bashkuara kërkojnë propozim nga Kurti për Asociacionin

Pas një raundi tjetër të pasuksesshëm të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nga Uashingtoni po vijnë mesazhe për nevojën e një qasjeje të re....
- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Kanabis i kultivuar në vazo, publikohen pamjet nga banesa e Encës

Mëngjesin e së martës, këngëtarja Enca Haxhia është arrestuar nga policia shqiptare pasi e njëjta dyshohet se kultivonte kanabis në banesën e saj. Në njoftimin...

Arrestohet Enca, dyshohet se kultivoi kanabis në banesë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga këngëtaren e njohur Ruenca Haxhiaj, e njohur me emrin Enca. Sipas burimeve te Euro news bëjnë me dije...

Zbulohet emri i pazakontë i djalit të dytë të Rihannas

Emri i pazakontë i fëmijës së dytë të Rihannas me ASAP Rocky është zbuluar një muaj pasi këngëtarja lindi. 35 vjeçarja dhe reperi, 34 vjeçar,...

Shëndetësi

Shkencëtarët publikojnë një listë të detajuar të ushqimeve që parandalojnë kancerin

Numri i personave që vuajnë nga kanceri rritet nga viti në vit dhe ne nuk mund të ndikojmë në disa faktorë, siç është gjenetika....

Rikthehen infektimet dhe vdekjet me Covid–19 në Kosovë, infektologu Tolaj thotë se virusi mund të jetë përjetësisht në mesin tonë

Virusi Covid-19 është rikthyer sërish në Kosovë. Të mërkurën, Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar, se brenda dy javëve, 67 persona janë infektuar me COVID...

Kush duhet ta marrë vaksinën kundër COVID-it këtë vit?

Rregullatori amerikan për ilaçe e ka autorizuar intervenimin në vaksinat kundër koronavirusit – që e shkakton sëmundjen COVID-19 – të krijuara nga Pfizer/BioNTech dhe...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Tri përfitimet shëndetësore nga djathi

Konsumimi i tepërt i djathit në përditshmëri nuk është dietë e shëndetshme për t’u ndjekur, e posaçërisht kur dëshironi ta ulni sasinë e yndyrave...

Publikohen shifrat/ Sa kanë shpenzuar kosovarët për pushimet në Shqipëri

Rreth 50% të shpenzimeve të qytetarëve të Kosovës u përdorën që këta të fundit të udhëtojnë në Shqipëri. Sipas një raporti nga Banka Qendrore...

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Ju këshillojmë të mos shikoni vajzat e...

Kisha serbe: Kosovën s’duhet pranuar as tërthorazi e as drejtpërdrejtë

Asambleja e Kishës Ortodokse Serbe (KOS) njoftoi se çdo pranim, indirekt ose i drejtpërdrejtë, i pavarësisë së Kosovës do të ishte në kundërshtim të...

E vërteta për sheqerin kafe dhe të bardhë

Paraqitja e këndshme, shija  dhe mineralet janë avantazhet e sheqerit kaf, e megjithatë nuk bëjnë ndonjë ndryshim thelbësor. Është koha të zbehni entuziazmin. Për fat...

Botë

Ukraina refuzon avionët ushtarakë të Francës, thotë se janë të vjetër

Marrëdhënia e Kievit me Perëndimin ka marrë në javët e fundit disa goditje, teksa amerikanët treguan në OKB se nuk janë të gatshëm të...

Të fundit

Shkencëtarët publikojnë një listë të detajuar të ushqimeve që parandalojnë kancerin

Numri i personave që vuajnë nga kanceri rritet nga viti në vit dhe ne nuk mund të ndikojmë në disa faktorë, siç është gjenetika....

Ukraina refuzon avionët ushtarakë të Francës, thotë se janë të vjetër

Marrëdhënia e Kievit me Perëndimin ka marrë në javët e fundit disa goditje, teksa amerikanët treguan në OKB se nuk janë të gatshëm të...

Deputeti i PDK-së kërkon hetim nga CIA dhe Kongresi Amerikan: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiq-BE të dështojë dialogu

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ka folur në lidhje me dështimin e procesit të dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel. Berisha tha se ka...

Publikohen pamjet: Momenti kur Millan Radoiçiq i arratiset Policisë së Kosovës në pikën kufitare në Bërnjak

Janë publikuar pamjet nga kamera e sigurisë Millan Radoiçiq në shkurt të vitit të kaluar kishte  arritur t’i arratiset Policisë së Kosovës në pikën...

Shtetet e Bashkuara kërkojnë propozim nga Kurti për Asociacionin

Pas një raundi tjetër të pasuksesshëm të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nga Uashingtoni po vijnë mesazhe për nevojën e një qasjeje të re....

Policët me jelekë antiplumb pa afat, dështon tenderi për blerjen e tyre

Vendosja e tyre u ofron siguri. Andaj, në çdo aksion i cili është më rrezikshmëri të lartë apo të mesme, policët janë të pajisur me...

Lexoni patjetër