10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Shëndetësi

Shëndetësi

Gjinekologia e Spitalit të Gjilanit kapet duke punuar në privat derisa kishte marr pushim mjekësor nga shteti

Një gjinekologe e Spitalit të Gjilanit mori pushim mjekësor nga puna e shtetit, por u kap duke punuar në sektorin privat. E njëjta është...

Lufta ndaj Covidit në Kosovë: Nga SHSKUK japin detaje interesante për pandeminë

Për luftën ndaj koronavirusit kanë folur edhe nga Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës. Ky isntitucion ka rikujtua rastet e para dhe mobilizimin...

12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

12 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se 21 persona janë...

 ​Fillon protesta e specializantëve të QKUK-së

Këshilli i Specializantëve të QKUK-së, kanë protestuar të hënën para administratës qendrore të QKUK-së, për shkak të pagesës së kujdestarive në kundërshtim me Ligjin...

Ushqimi që forcon dhëmbët tuaj

Veza hyn tek ushqimet e pasura me vlera ushqyese dhe përveç se të jep ndjesinë e ngopjes, forcon edhe dhëmbët. Vezët janë një burim natyror...

Kirurgu kosovar thotë se institucionet shëndetësore publike po trajtohen me infuzione të prodhuara nga Serbia 

Kirurgu Pediatrik në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Baton Kelmendi ka thënë se institucionet shëndetësore publike po trajtohen me infuzione të prodhuara në Serbi...

OBSH fillon hetimet për origjinën e Covidit

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus deklaroi se të gjitha hipotezat për origjinën e COVID-19 duhet të hulumtohen. Në një raport...

Çfarë duhet të hani kur jeni me grip?

Kur ju ka kapur keq gripi, duhet të tejkaloni dobësinë dhe të forconi sistemin tuaj imunitar me një dietë të përbërë nga ushqime të...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit