8.4 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Sport

Sport

Përplasje mes tifozëve të Llapit dhe Ballkanit, raportohet për disa të arrestuar

Llapi ka mposhtur liderin e tabelës në Superligë, Ballkanin, me rezultat 3-2. Mirëpo, pas përfundimit të ndeshjes ka pasur përplasje mes tifozëve në Podujevë. Pas përleshjeve...

Martinez zgjidhet portieri më i mirë në Botë

FIFA në një ceremoni në Paris është duke zgjedhur më të mirët në Botë. Portieri më i mirë sipas FIFA-s është zgjedhur Emiliano Martinez. Ai këtë...

Robin Krasniqi gati për meçin ndaj Timur Nikarkhoev

Boksieri nga Kosova, Robin Haxhi Krasniqi, do të ngjitet në ring të shtunën ku përballë do ta ketë belgun Timur Nikarkhoev. Sot kanë përfunduar edhe...

Gazeta franceze: Arrestohen 9 persona për kurdisje ndeshjesh në Superligën e Kosovës

Gazeta franceze Le Figaro ka publikuar para disa çasteve një hetim njëvjeçarë në lidhje me Superligën e Kosovës. Aty thuhet se të paktën katër...

Bad News Eagles mposht ekipin turk Eternal Fire dhe kalojnë në finale të CS:GO në Malta

Ekipi shqiptar Bad News Eagles po vazhdon paraqitjet fantastike në Malta. Së fundmi ekipi shqiptar ka shënuar fitoren e tretë radhazi pa humbje, e...

Bad News Eagles sot përballen me ekipin spanjoll Movistar Riders në turneun e CS:GO në Malta

Sot (e shtunë) zhvillohet ndeshja ndërmjet Bad News Eagles dhe Movistar Riders në kuadër të turneut 100.000 dollarësh, CCT Central Europe Malta Finals. Pasi të...

Ish-futbollisti i Chelseas, Christian Atsu vdes në moshën 31-vjeçare, trupi i gjendet 12 ditë pas tërmetit

Christian Atsu ka vdekur në moshën 31-vjeçare, kanë konfirmuar të dy agjenti dhe menaxheri i tij. Ish-futbollisti i Premier League, i cili luajti për Newcastle...

Endrit Uruqi nga Ferizaj, fiton turneun e shahut në Preshevë, në mesin e 73 pjesëmarrësve

Nën patronatin e Komunës së Preshevës është mbajtur “Turneu i shahut Presheva 2023. Në këtë turne kanë marrë pjesë 73 shahist nga Kosova, Serbia dhe...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit