17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Lajme

Lajme

Tahiri: Ekonomia e Kosovës është buzë kolapsit, Qeveria të veprojë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka kritikuar Qeverinë Kurti duke thënë se vendi po kalon nëpër...

Pacolli lëshon një njoftim: Zimbabve e ka njohur pasaportën e Kosovës, u pajtuam për thellimin e raporteve

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Zimbabve e ka njohur pasaportën e Kosovës. Pacolli tha se gjatë qëndrimit në Nju Jork ka zhvilluar...

Bilçik për dialogun: Topi është në duart e Prishtinës, ta zhbllokojë procesin për themelimin e Asociacionit

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, Vladimit Bilçik, ka folur për procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se topi aktualisht është...

Përhapet zjarri në Prizren, mund të paraqesë rrezik për qarkullim të automjeteve

Zjarri i cili ka nisur nga djegia e barit të thatë dhe shkurreve, tashmë është përhapur në përmasa të mëdha në Prizren. Kështu ka njoftuar...

Presidentja Osmani shpreson që shtetet islamike ta njohin Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka bërë thirrje gjitha shteteve të Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OIC) që ta njohin pavarësinë e Kosovës. Këtë thirrje...

Begaj takim me Lajçak: Shqipëria e vendosur të luajë rolin e saj për rikthimin në tryezën e dialogut

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj gjatë qëndrimit në New York, në Javën e Debatit të Përgjithshëm të Sesionit 78-të të Asamblesë së Pērgjithshme të...

Ish-anëtari i AAK’së aderon në LDK

Ilir Baldedaj ka njoftuar se rrugëtimin e tij politik do ta vazhdojë në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Baldedaj ka akuzuar qeverisjen lokale në Prizren, derisa...

Gërvalla takon kryediplomatin grek: Greqia është akter kryesor në rajonin tonë

Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz është takuar me kryediplomatin e ri grek, Giorgos Gerapetritis. Ministrja Gërvalla ka thëën se Greqia është një aktor...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit