16.1 C
Pristina
Thursday, October 6, 2022
Home Drejtësi

Drejtësi

Gjergj Dedaj fiton “betejën e parë” me shtetin e Kosovës

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka pushuar hetimet ndaj ish-ambasadorit të Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, i cili po hetohej nën veprën penale...

KMDLNJ-ja pret që të mërkurën të ekzekutohen pagat për mësimdhënësit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ) pret që Qeveria e Kosovës t’i procedojë pagat për muajin shtator për...

Osmani pret në takim u.d. të Kryeprokurorit të Shtetit dhe kryesuesin e KPK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka pritur në takim u.d. së kryeprokurorit të shtetit, Besim Kelmendi dhe kryesuesin e KPK-së, Jetish Maloku. Sipas njoftimit...

Gjykata merr një vendim edhe për 6 persona tjerë që dyshohen për trafikimin dhe dhunimin e 11-vjeçares

Dymbëdhjetë persona ndodhen në paraburgim nën dyshimet për dhunimin dhe trafikimin e një 11-vjeçareje nga Prishtina, në raste të ndara – në qershor dhe...

E mitura ngacmohet seksualisht në Istog

Një e mitur është ngacmuar seksualisht në Istog njoftoi policia e Kosovës. Bëhet e ditur se rasti është raportuar me 30 shtator rreth orës 15:00. Po...

Pacolli: Thaçin e pashë pak të lodhur, por moralisht mirë

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka folur për vizitën e bërë në Hagë tek ish-krerët e UÇK-së. Ai tregoi për bisedat që pati me Hashim...

Prokuroria e ndryshon aktakuzën kundër Thaçit e të tjerëve, s’kanë prova për krime në Ferizaj

Gjyqtari i Procedurës Paraprake të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou, ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Hagës për amandamentimin e aktakuzës së konfirmuar ndaj...

Çfarë prona të shtetit shiti në Mal të Zi e Bosnjë kosovari që u arrestua, AKP në gjyq në të dy vendet

Një kosovar që kishte shitur prona të Republikës së Kosovës që gjenden në Bosnjë e Hercegovinë dhe Mal të Zi qe tri vjet, është...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit