10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Drejtësi

Drejtësi

Dërgohet në mbajtje i dyshuari i dytë për vrasje të rëndë në tentativë në Drenas

Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, ka arritur që të identifikoj personin e dyshuar lidhur me rastin vrasje e rëndë në tentativë që...

Avokati Berisha: Vetëmenaxhimi nuk mund të bëhet pa ndryshime kushtetuese

Pasi Kosova dhe Serbia u pajtuan për zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve mes tyre, të mbështetur nga BE-ja, kanë qenë të shumta...

Kryeprokurori i GjNP-së thotë se Putini mund të sillet para gjyqit, e përmend Millosheviqin

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim Khan, beson se presidenti rus, Vladimir Putin, mund të sillet para gjykatës për akuzën për krime gjatë luftës...

Osmani emëron 21 prokurorët e rinj, harron kryeprokurorin

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me propozim të Këshillit Prokurorial të Kosovës ka dekretuar sot 21 prokurorë me mandat fillestar për tre...

E ngacmoi ish-nxënësen, dënohet me një vit burg me kusht profesori Kastriot Kurti

Në dhjetor të vitit 2021, Medina Dauti, ka raportuar në Policinë e Kosovës, Kastriot Kurtin, pasi që i njëjti që nga viti 2019, e kishte ngacmuar...

Lirohet nga akuza ish-zyrtari policor i akuzuar për marrje ryshfeti

Gjykata Themelore në Prishtinë, të premten ka shpallur aktgjykim lirues për ish- zyrtarin policor, Sokol Alihajdari, i cili akuzohej për marrje ryshfeti. Aktgjykimi lirues është...

Rasti “Panda”, jetesa me barrën e krimit që nuk e kryen

Më shumë se 24 vjet kanë kaluar nga dita kur Behar Bajri bashkë me katër të rinj të tjerë të Pejës ishin arrestuar nga...

Plagosja e dy të rinjve në Shtërpcë, Gjykata vendos për ish-pjesëtarin e FSK-së

Gjykata Themelore e Ferizajt ka vendosur që masën e paraburgimit t’ia zëvendësojë me atë të arrestit shtëpiak, ish-pjesëtarit të FSK-së Azem Kurtaj, raporton T7...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit