16.1 C
Pristina
Thursday, October 6, 2022
Home Politikë

Politikë

Abdixhiku kritikon Qeverinë: Zero rezultate në çdo fushë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, e ka kritikuar Qeverinë duke thënë se ka rezultate zero në çdo fushë. Në një diskutim...

Gjermania i kërkon Qeverisë propozime për Asociacionin: Të ketë sa më shpejt diçka në tavolinë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, në një intervistë për RTV Dukagjinin, e ka cilësuar temën e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe...

Deputeti i PDK-së: Mësimdhënësve u janë ndalur pagat dy herë, në kohën e Millosheviqit dhe të Kurtit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku ka reaguar pasi Qeveria po refuzon që t’ua japë rrogave mësuesve, pasi këta mbajtën grevë. Lushtaku në...

Deputeti i AAK-së: Të pezullohet çdo veprim opozitar, qeveria të luftohet me mosveprim

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, i ka bërë thirrje opozitës që të pezullojë çdo veprim pasi nuk po merren parasysh nga qeveria. “Të pezullohet çdo...

Projektligji për faljen e gjobave shkon në Kuvend pa përkrahjen e Komisionit për Shëndetësi

Projektligji që synon faljen e gjobave për shkelësit e masave të vendosura gjatë periudhës së pandemisë COVID-19 është proceduar në Kuvend pa përkrahjen e...

Osmani në Pragë për samitin e parë të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të Presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel dhe Kryeministrit të Çekisë, Petr Fiala, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar...

Bislimi: Mund t’i suspendohet licenca Elektroserverit, kemi vullnet për takime mujore në Bruksel

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, tha se për shkak të mospërmbushjes së obligimeve nga marrëveshja e Brukselit, kompanisë...

Pacolli ia kujton Kurtit kur e luste për bashkëpunim: Ooops… duke i kërkuar “shkatërruesit” koalicion

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i është kundërpërgjigjur Lëvizjes Vetëvendosje, kjo pasi këta të fundit e quajtën shkatërrues, përmes një...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit