8.4 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Teknologji

Teknologji

Që nga sot, Whatsappi nuk do të funksionojë më në këto telefona

WhatsApp bën përditësime shpesh dhe herë pas here celularët e vjetër nuk mund të vazhdojnë më ta suportojnë aplikacionin. Këtë herë, vetëm dy modele iPhone...

Elon Musk do të japë dorëheqje nga pozita e shefit ekzekutiv të Twitter

Elon Musk ka thënë se do të japë dorëheqjen nga posti i shefit ekzekutiv të Twitter. Miliarderi kishte premtuar më herët se do të respektonte...

Musk: Sa orë në javë duhet të punojmë për “të ndryshuar botën”?

Elon Musk është shprehur përmes një postimi në Twitter se njerëzit duhet të punojnë rreth 80 deri në 100 orë në javë për “të...

Si funksionon dhe sa i sigurt është çipi i trurit i projektuar nga Elon Musk?

Për 6 vitet e fundit, Elon Muska ka punuar me kompaninë e tij neuroteknologjike Neuralink në një çip të projektuar për tu implantuar në trurin...

A janë vjedhur bisedat në WhatsApp? Eksperti tregon situatën

Sulmi ndaj rrjetit social WhatsApp është një mashtrim”. Kështu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania eksperti i IT, Tomi Kallanxhi. Ai shpjegoi se është...

Balenciaga i thotë “lamtumirë” Twitter-it

Balenciaga ka ndjekur gjurmët e të famshmëve si Shonda Rhimes dhe Gigi Hadid. Shtëpia e modës është larguar zyrtarisht nga Tëitter, pas ndryshimeve të...

Kaos në Twitter, pushime të reja nga puna dhe miliarda të humbura

Nuk ka kaluar as një muaj që kur Elon Musk bleu Twitter-in dhe problemet nga vendimet e tij po grumbullohen njëra mbi tjetrën, me...

Kjo është shuma totale që fitoi Bad News Eagles në “Rio Major”

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles ka përfunduar garën në turneun Major në Rio de Janeiro në fazën Legends. BNE-ja pësoi humbje 2:0 në...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit