26.7 C
Pristina
Tuesday, August 9, 2022
Home Uncategorized

Uncategorized

Dua Lipa pranon Pullën Postare me figurën e saj: Do të vazhdoj të këndoj që ta ngris Kosovën sa më lart

Posta e Kosovës ka lansuar pullën postare “Dua Lipa”. Me këtë rast këngëtarja me famë botërore, tha se ndihet e emocionuar dhe falënderuese për nderin...

Sveçla: Gjuajtja me armë drejt zyrtarit policor është sulm ndaj institucionit kryesor të shtetit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit (SPMK) Zubin Potok, derisa ka qenë duke...

Tragjedi në plazhin e madh të Ulqinit, mbytet një 12 vjeçar nga Prizreni

Një djalë 12-vjeçar nga Prizreni është mbytur të mërkurën më 3 gusht në plazhin e madh në Ulqin, raporton  mediumi malazez Vijesti. Ekipi mjekësor i urgjencës...

A i shkeli rregullat Presidentja gjatë dekorimit të Dua Lipës, flet “marshalli” i protokollit kosovar

Presidentja Vjosa Osmani i dha këngëtares kosovare Dua Lipa titullin Ambasadore Nderi për kontributin e saj në përfaqësimin e Kosovës nëpër botë. Osmani vendosi që...

LDK-ja mban sot konferencë për media, s’dihet arsyeja

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media, me fillim nga ora 13:00. Konferenca mbahet në selinë qendrore të LDK-së, derisa arsyeja...

Kryeredaktori i Charlie Hebdo: Njerëzit e vdekur nuk janë tabu për Putinin

Në një intervistë për Shërbimin gjeorgjian të Radios Evropa e Lirë, Gerard Biard, kryeredaktor i revistës satirike franceze Charlie Hebdo, flet për vështirësitë e...

Pesëvjeçarin në Mitrovicë dyshohet se e shkeli për vdekje djali i axhës aksidentalisht

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të mërkurën në Mitrovicë ku një pesëvjeçar ka vdekur pasi është goditur nga një veturë derisa po e...

Apeli vërteton vendimin për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Nuredin Lushtakut dhe të tjerëve

Gjykata e Apelit ka vërtetuar aktvendimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë – Departamenti për Krime të Rënda, për caktimin e masës së paraburgimit në...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit