10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Botë

Botë

Millosheviqi kishte propozuar Surroin për kryeministër në vend të Bukoshit

Veton Surroi ishte i preferuari i “Kasapit të Balkanit”, Sllobodan Millosheviqit për postin e kryeministrit të Kosovës. Ai bënte zgjedhje Surroin në vend të...

Dorëhiqet top zyrtarja e Joe Biden, lë të hapur postin në kohë krize globale

Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried po jep dorëheqjen, njoftoi të hënën Departamenti i Shtetit.Donfried shërbeu në këtë post...

Escobar për Asociacionin: Ka shumë modele e opsione, s’duhet të cenojë Kushtetutën e Kosovës

Gabriel Escobar, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, ka mbajtur një diskutim me gazetarë nga rajoni, ku...

Parlamenti Evropian do të votojë për vizat më 18 prill

Një nga institucionet e Bashkimit Evropian, Parlamenti Evropian, pritet të votojë për vizat më 18 prill, sipas draft agjendës së miratuar nga Konferenca e...

Eurodeputeti Reuten: Është për keqardhje fakti që Vuçiqi nuk nënshkroi në Ohër

Eurodeputeti, Thijs Reuten, e ka quajtur për keqardhje refuzimin e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për të mos e nënshkruar marrëveshjen e Ohrit. Ai përmes...

Gjermania uron Kosovën dhe Serbinë: Tani duhet të zbatohet marrëveshja që është rënë dakord

Gjermania e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes së Kosovës me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve, në takimin e djeshëm 12 orësh,...

Mustafa: Sa isha Kryeministër unë, Vuçiqi u pajtua që Asociacioni të mos ketë kompetenca ekzekutive

Ish Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka në një intervistë për Insajderin, ka folur rreth marrëveshjes së mbrëmshme në Ohër. Ish kryeminitri u ndal sidomos...

Vuçiq: Asociacioni më i rëndësishëm për serbët në jug sesa në veri, tre shtylla të Kosovës i refuzuam

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se sa i përket Asociacionit, kryeministri Kurti kishte prezantuar tri shtylla të cilat ai i kishte refuzuar. Ato...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit