10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Hulumtim/Analiza

Hulumtim/Analiza

Komuna e Prizrenit i jep tender për vetëdijesimin e nxënësve kompanisë që aktivitet primar ka pastrimin e ndërtesave 

Komuna e Prizrenit ka nënshkruar kontratë me kompaninë ‘Samire Osmani B.I’ për ‘Vetëdijesimin e nxënësve të shkollave fillore dhe vozitësve në Komunën e Prizrenit për sjellje...

Dyshohet për falsifikim, kompania “Matkos”, denoncohet sërish në prokurori

Kompania “Matkos Pharm”, drejtori i së cilës Liman Buzuku, ishte arrestuar vitin e kaluar nën dyshimet për falsifikim dokumentesh, është kapur edhe një herë...

Pse paqja në botë është e rëndësishme edhe për Kosovën?

Se paqja në botë është zgjidhja e vetme për integrim të mëtutjshëm e lëvizje të lira ,tashmë e kanë të qartë edhe politologët e...

‘Gabimi’ i Ministrisë së Albulena Haxhiut që i kushtoi buxhetit qindra mijëra euro

Firmës private “Patton Boggs” iu besua përfaqësimi i Republikës së Kosovës në tre procese arbitrazhi. Tenderi ishte shpallur me mundësinë për t`i angazhuar tri...

Trump: Putin nuk do ta kishte bërë kurrë këtë nëse do të isha në pushtet

Ish presidenti amerikan, Donald Trump të martën akuzoi ashpër pasardhësin e tij Joe Biden për keqmenaxhim të krizës në Ukrainë dhe pretendoi se Vladimir...

IKSHP-ja e e Ferizajt e lëshon në ‘ler’, nuk bëhen teste të koronavirusit

Tash e sa javë pothuajse të gjitha Spitalet e vendit janë mbushur plot me pacientë të cilët po kërkojnë ndihmë mjekësore nga gripi sezonal,...

Nderimet e fundit për Bob Dole: Kush është shqiptari që shihet kaq afër Presidentit Biden

Dje janë bërë nderimet e fundit për mikun e madh të Kosovës, ish senatorin Bob Dole, i cili vdiq të hënën. Në ceremoninë e...

Kompania që shkeli ligjin me “Bager”, falsifikoi dokumentet e tenderëve milionësh

Kompania “Bageri” dyshohet se kishte falsifikuar dokumentet e dy gjeodetëve duke i paraqitur sikur punëtorë të tyre për të ftuar tenderë nga dy komuna....

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit