10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Lifestyle Reçeta

Reçeta

Akullore kremoze dhe e shijshme pa sheqer fare

Nëse i kushtoni vëmendje linjës së trupit, do ta adhuroni këtë ëmbëlsirë Përbërësit e nevojshëm për 3 vakte: – 3 banane të ngrira;– 1 grusht mjedra...

Makarona të pjekura me djathë

Ne ju sjellim një recetë për një version pak të modifikuar Përbërësit: – 6 domate qershi;– borzilok;– vaj ulliri;– 150 g kërpudha;– 5 thelpinj hudhre;– 200...

Kungulleshat e mbushura me mish pule

Kungulleshat janë sinonim i vërtetë për ushqim të lehtë dhe të shijshëm për ditët e ngrohta! Mund t’i gatuani në mënyra më të ndryshme dhe...

Ushqimet e zakonshme që ruajnë formën trupore

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësishtë për ushqimet tuaja. Në shumë raste dietat strikte...

Çka duhet të përmbajë një mëngjes i shëndetshëm?

shtë mëngjes, je unët dhe koha është për me ia mësy punës. Cila është metoda më e lehtë për të mbajt shëndetin në formë...

Gatimi i pogaçes lule: E lehtë për ta gatuar të gjithë!

E butë si pambuku, e butë dhe kaq e shijshme Përbërësit për aktivizimin e tharmit: – 40 gr tharmë të freskët;– 1 lugë supe sheqer;– 20...

Si të ndaloni së ngrëni thonjtë

Zakonisht, ngrënia e thonjve nuk nis si rezultat i ankthit apo stresit, por vëzhgohet dhe mësohet në moshë të hershme. Me kalimin e kohës,...

Recetë origjinale për hallvë liri

Përvilni mëngët dhe gatuani ëmbëlsirën e vjetër orientale! Përbërësit: – 280 g sheqer,– 100 ml ujë,– 340 g tahin. Përgatitja: Zieni ujin dhe sheqerin, derisa të arrijnë temperaturën...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit