10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023
Home Lifestyle

Lifestyle

Puna nga shtëpia mund të jetë e dëmshme për shëndetin mendor të punonjësve

Mund të jetë domosdoshmëri e korporatës për t’i mbajtur punonjësit larg zyrës, por një studim i ri tregon se në të vërtetë, kjo mund...

8 gjërat që buzët përpiqen t’ju thonë për shëndetin tuaj

Duke qenë se buzët tona kanë më shumë një milionë nerva dhe janë më të ndjeshme se gjurmët e gishtërinjve, duhet t’i kushtojnë një rëndësi...

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Ju këshillojmë të mos shikoni vajzat e...

Pse nuk duhet t’i thani rrobat brenda shtëpisë?

Njerëzit duhet të hapin dritaret kur të gatuajnë dhe të ndalojnë tharjen e rrobave brenda shtëpsë, kanë paralajmëruar ekspertët shëndetësorë. Kjo me qëllim që të...

Kursimi i energjisë elektrike është jetik këto ditë

Duke marrë parasysh situatën në të cilën ndodhemi, si dhe rënien e temperaturave, kursimi i energjisë elektrike në këtë pikë është i domosdoshëm. Energjia...

Nëse e pini kafen shpejtë, duhet ta dini këtë

Kafeja konsiderohet padyshim pija më e njohur në botë (pranë ujit) Sipas raporteve të Shoqatës Britanike të Kafesë, 2 miliardë filxhanë kafe konsumohen çdo ditë. Përveç...

Pacientët blejnë ilaçe me kredi, ShSKUK në suficit 1.3 milionësh, gazetari i shëndetësisë: Marre!

Gazetari i shëndetësisë, Bujar Vitija ka kritikuar postimin e fundit të kryeministrit Kurti për investimet në sektorin respektiv. Sipas tij, angazhimi i kësaj qeverie ka qenë për turp, pasi...

E keni ditur? Ky është kuptimi i etiketave të ngjitura në fruta

Të gjithë i kemi parë ato etiketat e vogla të ngjitura në fruta. Përveç logos së ndritshme që kanë në to, është edhe një...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit