8.4 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Autori3

29038 POSTET0 KOMENTE

“Albin Zajednica”, PSD-ja me grafite për kryeministrin Kurti

”Albin Zajednica“, është mbishkrimi që Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur nëpër mure publike të kryeqytetit. Pos mureve, edhe nëpër sheshe është shkruar grafita e njëjtë. Kjo...

“Ai është kriminel”/ Sylë Hoxha padit Sami Kurteshin, ia kërkon 30 mijë euro kompensim

Ish–kryeprokurori Sylë Hoxha e ka paditur anëtarin e Vetëvendosjes, Sami Kurteshin, pas deklaratës së tij se rasti i Astrit Deharit ka qenë i planifikuar...

Presidenti i Shqipërisë kërkon nga Vatikani njohjen e shtetit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Arqipeshkvin Paul Richard...

Kuvajti kërkon ekstradimin e burrit të Arta Bajramit, i dyshuar për “grabitje”

Bashkëshortit të këngëtares Arta Bajrami, Xhemajl Sekiraqa, i është caktuar masa e paraqitjes në stacionin policor, pas një muaji qëndrimi në arrest shtëpiak. Xhemajl Sekiraqa po...

Fajon për marrëveshjen e Ohrit: Kishim pritje më ambicioze nga të gjitha anët

Kryediplomatja sllovene Tanja Fajon ka folur sot për marrëveshjen e arritur në Ohër mes BE-së dhe Kosovës e Serbisë mbi aneksin e zbatimit të...

Ambasadorët britanikë thirrje Kurti dhe Vuçiqit: Bëjeni realitet marrëveshjen

Ambasadorët Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë dhe në Beograd, Nicholas Abott dhe Sian Macleod, e kanë mirëpritur dakordësimin verbal në Ohër ndërmjet Kosovës dhe...

Shtetasit e Kosovës që jetojnë jashtë mund të aplikojnë për të votuar përmes postës për zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se më 20 mars ka filluar periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës për zgjedhjet e jashtëzakonshme...

2 miliardë euro për Ukrainën nga BE-ja

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian janë pajtuar për të ndarë një pako ndihmëse prej 2 miliardë eurove, me qëllim që të blihen predha...

Na ndiqni

22,046FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit