20.6 C
Pristina
Thursday, October 6, 2022

Politikë

- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Më në fund Bora flet për takimin me Donaldin: Pas tij, kam pasur momente të vështira

Të gjithë mbajmë mend një ndër momentet më të bukura të “Big Brother Vip”, ku Bora hyri për të takuar shoqen e saj Semin,...

E përfshiu në këngën e re “Hala”, ish e dashura i drejtohet Don Xhonit: Faleminderit që nuk më harron

Modelja ruse, Ariana Lirey, prej kohësh ka zënë vend në mediat shqiptare e faqet rozë. Kjo për shkak të lidhjes së shumëpërfolur me reperin Don...

Yllka Kuqi publikon këngën e re “Ani”

Këngëtarja e njohur nga Gjakova, Yllka Kuqi, është kthyer me projekt të ri muzikor. “Ani” mban titullin kënga, të cilën e ka kompletuar mjaft mirë...

Shëndetësi

Mos hani asnjëherë pas orës 7 të darkës

Ngrënia natën vonë po vë miliona njerëz në rrezik për t’u prekur nga ataku në zemër dhe goditjet në tru, paralajmërojnë ekspertët. Ekspertët e zemrës...

Përdorimet e farave Chia – kombinimet për më shumë vlera

Farat Chia janë fara të vogla të zeza nga bima Salvia Hispanica e cila bën pjesë në të njëjtën familje botanike të sherbelës. Ato janë...

290 raste të kancerit të gjirit për 9 muaj, flet drejtori i Onkologjisë

Muaji tetor është muaj i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit. Në Kosovë që nga muaji janar deri në shtator janë evidentuar 290 raste të...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Kjo është pija që do t’ju shndërrojë në një “robot seksi”

A është alkooli i dobishëm apo i dëmshëm në rritjen e libidos dhe performancës? Përgjigja nuk është e thjeshtë sepse siç shpjegojnë ekspertët, alkooli ka...

Dhuna seksuale ndaj vajzave, Krerët e Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor sot raportojnë para deputetëve

Dhuna seksuale ndaj vajzave, Krerët e Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor sot raportojnë para deputetëve Kreu i Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kreu Këshillit Prokurorial të...

Krepa që ju shkrihen në gojë: Nuk ka ndonjë truk më të mirë për gatimin e tyre – me vetëm një përbërës

Pothuajse nuk ka njeri që nuk i do këto krepa. Gjëja e mirë është që gatuhen shpejt, nuk kërkojnë shumë artikuj dhe mund të gatuhen...

Pse është mirë të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen si fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkat. Ullinjtë e gjelbër mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës...

4 situatat kur duhet ta dëgjosh patjetër instinktin

Ka disa ndjesi që për të mirën tonë, nuk duhet t’i injorojmë, pasi na çelin dyert për mundësi të reja, apo na shtyjnë të...

Botë

Të paktën 15 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur pas përmbysjes së dy anijeve me emigrantë në ujërat greke

Të paktën 15 persona kanë vdekur pasi dy anije me emigrantë u përmbysën në ujërat greke, teksa ekipet e shpëtimit po kërkonin ende dhjetëra...

Të fundit

Gruaja e Nasim Haradinajt akuzon mjeken e QKUK-së: Ma stimuloi kancerin duke e shpërthyer një gjëndër në gji

Betejat më të vështira në jetë ndonjëherë kthehen në fitore. Ato i japin jetës një rrjedhë krejt tjetër. Me fitore triumfoi edhe Gjejlone Haradinaj, kur...

Ministres së Arsimit nuk i kujtohet se në çfarë drejtimi ka studiuar në nivelin Master

Ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, nuk i është kujtuar se çfarë ka studiuar gjatë studimeve në nivelin Master, kur është pyetur rreth publikimit të...

SBAShK-u i vendos ultimatum të ri qeverisë

Anëtari i këshillit grevist nga SBAShK-u, Reshit Kushaj, është deklaruar për mosekzekutimin e pagave nga ana e ministrisë së Financave. Ai ka thënë se janë...

Rizvanolli thotë se kanë dhënë zotime që të vazhdojnë ta paguajnë rrymën në Veri

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se Qeveria e Kosovës do t’i respektojë zotimet e saj për të mbuluar kërkesat për energji në...

KOSTT-i e pranon se Kosova tregtoi rrymë nga kompania GEN-I, që e pagoi Martin Berishajn

Kryesuesi i Bordit të Drejtorëve të KOSTT-it, Jeton Mehmeti ka konfirmuar se Kosova ka tregtuar energji elektrike me kompaninë GEN, e cila vepron me...

Rizvanolli kumton hapjen e thirrjes për subvencionim për ngrohje, por s’ka ndihmë edhe për izolim të shtëpive

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka mbajtur sot një konferencë për medie për masat për subvencionim të efiçiencës së energjisë për qytetarët. Ajo ka...

Lexoni patjetër