20.6 C
Pristina
Thursday, October 6, 2022

Politikë

- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Më në fund Bora flet për takimin me Donaldin: Pas tij, kam pasur momente të vështira

Të gjithë mbajmë mend një ndër momentet më të bukura të “Big Brother Vip”, ku Bora hyri për të takuar shoqen e saj Semin,...

E përfshiu në këngën e re “Hala”, ish e dashura i drejtohet Don Xhonit: Faleminderit që nuk më harron

Modelja ruse, Ariana Lirey, prej kohësh ka zënë vend në mediat shqiptare e faqet rozë. Kjo për shkak të lidhjes së shumëpërfolur me reperin Don...

Yllka Kuqi publikon këngën e re “Ani”

Këngëtarja e njohur nga Gjakova, Yllka Kuqi, është kthyer me projekt të ri muzikor. “Ani” mban titullin kënga, të cilën e ka kompletuar mjaft mirë...

Shëndetësi

Mos hani asnjëherë pas orës 7 të darkës

Ngrënia natën vonë po vë miliona njerëz në rrezik për t’u prekur nga ataku në zemër dhe goditjet në tru, paralajmërojnë ekspertët. Ekspertët e zemrës...

Përdorimet e farave Chia – kombinimet për më shumë vlera

Farat Chia janë fara të vogla të zeza nga bima Salvia Hispanica e cila bën pjesë në të njëjtën familje botanike të sherbelës. Ato janë...

290 raste të kancerit të gjirit për 9 muaj, flet drejtori i Onkologjisë

Muaji tetor është muaj i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit. Në Kosovë që nga muaji janar deri në shtator janë evidentuar 290 raste të...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Kjo është pija që do t’ju shndërrojë në një “robot seksi”

A është alkooli i dobishëm apo i dëmshëm në rritjen e libidos dhe performancës? Përgjigja nuk është e thjeshtë sepse siç shpjegojnë ekspertët, alkooli ka...

Dhuna seksuale ndaj vajzave, Krerët e Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor sot raportojnë para deputetëve

Dhuna seksuale ndaj vajzave, Krerët e Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor sot raportojnë para deputetëve Kreu i Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kreu Këshillit Prokurorial të...

Krepa që ju shkrihen në gojë: Nuk ka ndonjë truk më të mirë për gatimin e tyre – me vetëm një përbërës

Pothuajse nuk ka njeri që nuk i do këto krepa. Gjëja e mirë është që gatuhen shpejt, nuk kërkojnë shumë artikuj dhe mund të gatuhen...

Pse është mirë të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen si fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkat. Ullinjtë e gjelbër mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës...

4 situatat kur duhet ta dëgjosh patjetër instinktin

Ka disa ndjesi që për të mirën tonë, nuk duhet t’i injorojmë, pasi na çelin dyert për mundësi të reja, apo na shtyjnë të...

Botë

Të paktën 15 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur pas përmbysjes së dy anijeve me emigrantë në ujërat greke

Të paktën 15 persona kanë vdekur pasi dy anije me emigrantë u përmbysën në ujërat greke, teksa ekipet e shpëtimit po kërkonin ende dhjetëra...

Të fundit

Vdes vëllau i Isa Mustafës

Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm vëllau i ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, Ragipi.  Vëllau i ish-kryeministrit po vuante nga një sëmundje dhe sot ka...

Shkrimtarja franceze fiton “Nobelin” në Letërsi, reagon Kadare

Shkrimtarja franceze Annie Ernaux ka fituar Nobel-in në Letërsi për vitin 2022 për veprën e saj, teksa konsiderohej si favorite për të rrëmbyer çmimin. Shkrimtari...

Gjilani në telashe me banknotën 100 euro falso, arrestohen katër persona

Stacioni Policor në Gjilan është informuar nga një bankë se në një bankomat janë deponuar para të falsifikuara në vlerë prej 100 €. Po ashtu...

Ky është personi që u arrestua për ndërtimin e 4 vilave pa leje në Batllavë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për veprën penale “Ndërtimi pa leje” dhe “Heqja apo dëmtimi i vulave zyrtare ose...

Deputetët e AAK-në Kamenicë, bashkë me nënkryetarin e komunës vizitojnë bizneset e këtij qyteti

Deputetë të Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë vizituar sot Komunën e Kamenicës ku kanë takuar nënkryetarin e kësaj...

Ministrja Haxhiu dhe të tjerët kundërshtojnë rigjykimin për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Në Gjykatën e Apelit, të enjten është mbajtur seanca për shqyrtimin e ankesës së Prokurorisë Themelore në Prishtinë në rastin ndaj ministres së Drejtësisë,...

Lexoni patjetër