17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023

Politikë

Shtetet e Bashkuara kërkojnë propozim nga Kurti për Asociacionin

Pas një raundi tjetër të pasuksesshëm të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nga Uashingtoni po vijnë mesazhe për nevojën e një qasjeje të re....
- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Kanabis i kultivuar në vazo, publikohen pamjet nga banesa e Encës

Mëngjesin e së martës, këngëtarja Enca Haxhia është arrestuar nga policia shqiptare pasi e njëjta dyshohet se kultivonte kanabis në banesën e saj. Në njoftimin...

Arrestohet Enca, dyshohet se kultivoi kanabis në banesë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga këngëtaren e njohur Ruenca Haxhiaj, e njohur me emrin Enca. Sipas burimeve te Euro news bëjnë me dije...

Zbulohet emri i pazakontë i djalit të dytë të Rihannas

Emri i pazakontë i fëmijës së dytë të Rihannas me ASAP Rocky është zbuluar një muaj pasi këngëtarja lindi. 35 vjeçarja dhe reperi, 34 vjeçar,...

Shëndetësi

Shkencëtarët publikojnë një listë të detajuar të ushqimeve që parandalojnë kancerin

Numri i personave që vuajnë nga kanceri rritet nga viti në vit dhe ne nuk mund të ndikojmë në disa faktorë, siç është gjenetika....

Rikthehen infektimet dhe vdekjet me Covid–19 në Kosovë, infektologu Tolaj thotë se virusi mund të jetë përjetësisht në mesin tonë

Virusi Covid-19 është rikthyer sërish në Kosovë. Të mërkurën, Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar, se brenda dy javëve, 67 persona janë infektuar me COVID...

Kush duhet ta marrë vaksinën kundër COVID-it këtë vit?

Rregullatori amerikan për ilaçe e ka autorizuar intervenimin në vaksinat kundër koronavirusit – që e shkakton sëmundjen COVID-19 – të krijuara nga Pfizer/BioNTech dhe...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Tri përfitimet shëndetësore nga djathi

Konsumimi i tepërt i djathit në përditshmëri nuk është dietë e shëndetshme për t’u ndjekur, e posaçërisht kur dëshironi ta ulni sasinë e yndyrave...

Publikohen shifrat/ Sa kanë shpenzuar kosovarët për pushimet në Shqipëri

Rreth 50% të shpenzimeve të qytetarëve të Kosovës u përdorën që këta të fundit të udhëtojnë në Shqipëri. Sipas një raporti nga Banka Qendrore...

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Ju këshillojmë të mos shikoni vajzat e...

Kisha serbe: Kosovën s’duhet pranuar as tërthorazi e as drejtpërdrejtë

Asambleja e Kishës Ortodokse Serbe (KOS) njoftoi se çdo pranim, indirekt ose i drejtpërdrejtë, i pavarësisë së Kosovës do të ishte në kundërshtim të...

E vërteta për sheqerin kafe dhe të bardhë

Paraqitja e këndshme, shija  dhe mineralet janë avantazhet e sheqerit kaf, e megjithatë nuk bëjnë ndonjë ndryshim thelbësor. Është koha të zbehni entuziazmin. Për fat...

Botë

Ukraina refuzon avionët ushtarakë të Francës, thotë se janë të vjetër

Marrëdhënia e Kievit me Perëndimin ka marrë në javët e fundit disa goditje, teksa amerikanët treguan në OKB se nuk janë të gatshëm të...

Të fundit

Therret me thikë një 19 vjeçar, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për therje me thikë në Drenas. Arrestimi erdhi pasi Policia e Kosovës mori informatën se një...

Dhe pas 24 orëve, Vjosa Osmani i bie pishman, e vazhdon bashkëpunimin me William Walkerin

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës ka lëshuar një letër adresuar mediave. Këtë letër, Zyra e Presidentit e ka quajtur deklaratë të përbashkët...

Suspendohet polici që përgjaku 19 vjeçarin në Mitrovicë vetëm se shkeli “orën policore”

Një 19 vjeçar me iniciale Sh.B është rrahur brutalisht nga një polic i Kosovës.  Atij i janë shkaktuar plagë e të çara në kokë...

Policia gjakosë disa të rinj që nuk respektuan orën policore

Dhuna policore, që u bë temë aktuale së fundmi në Shqipëri, ka shpërthyer e eskaluar edhe në Mitrovicë. Një 19 vjeçar me iniciale Sh.B...

Hajde PDK hajde! Shtrohet asfalti për të afërm të PDK-së në Ferizaj, të njejtit atë rrugë e shfrytëzojnë vetëm për pushim – Video

Të mirat nga politikat i përfitojnë në të shumtën e rasteve, familjarët që në partitë politike kanë ndonjë anëtar. Një gjë e tillë ka ndodhur...

LAJMI I FUNDIT / Gjykata Supreme për vendimin e Këshillit: Nexhat Krasniqi – ‘baba i tenderëve’ – s’mund të kthehet në punë

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës, ashtu siç kishte raportuar në muajin nëntor Ballkani.info, ka marrë vendim ta kthejë në punë...

Lexoni patjetër