10.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Politikë

- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Shota akuzon produksionin: Sado që e mbuluat dhe favorizuat Xhulin, çmimin e fitoi Stresi

Të hënën është mbajtur Post Big Brother VIP Kosova, ku banorët e edicionit të parë të këtij spektaklit kanë diskutuar për ngjarjet dhe dinamikat...

Gazetarja bën parashikimin: Ja kush del të martën nga BBV

Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në nominim kokë...

Gresa në krahët e Andit, pas eliminimit nga BBVK

Gresa Hoti ka qenë konkurrentja e eliminuar e mbrëmjes gjysmëfinale të Big Brother VIP Kosova. Sikurse i dashuri i saj, Andi Artani, as Gresa nuk...

Shëndetësi

Këshilla se si të mbrojmë shëndetin nga i ftohti

Gjatë dimrit, organizmi dhe zemra punojnë më shumë për të përballuar të ftohtin. Kjo mund të jetë veçanërisht e rrezikshme për të moshuarit dhe...

Mbi 200 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

207 është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndet Publik të Kosovës, në raportin e ditës së mërkurë ka njoftuar...

Një i vdekur dhe 23 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka vdekur...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Publikohen çmimet e biletave në Eurovizion, spektakli më 13 maj në ‘Liverpool Arena’

Organizatorët e Eurovizion kanë publikuar çmimet e biletave për të ndjekur festivalin europian të këngës. Pjesëmarrësit në këtë aktivitet do të pagajnë nga 35...

Tri gjëra që duhet të keni parasysh kur seksi ishte shumë i keq

Seksi për herë të parë nuk është gjithmonë gjëja më magjepsëse. Lidhja me një partner të ri, edhe me një partner që ju pëlqen,...

Apple A17 Bionic do të sjellë kërkesë të lartë për iPhone 15 Pro

Raportet nga Tajvani zbuluan se Apple pret 35% përmirësim në efikasitetin e energjisë nga çipi A17 Bionic, i ndërtuar nga TSMC në procesin e...

A ju ndihmojnë ushtrimet fizike të flini më mirë?

Shumë njerëz pyesin nëse ushtrimet fizike ndihmojnë për një gjumë më të mirë. Dhe përgjigja është, sigurisht se po. Stërvitja e ndihmon gjumin në shumë...

Puna nga shtëpia mund të jetë e dëmshme për shëndetin mendor të punonjësve

Mund të jetë domosdoshmëri e korporatës për t’i mbajtur punonjësit larg zyrës, por një studim i ri tregon se në të vërtetë, kjo mund...

Botë

Daçiq: Zbatimi i marrëveshjes së Ohrit, deri te “vijat e kuqe”

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se vendi i tij është i gatshëm ta zbatojë marrëveshjen e arritur me Kosovën në...

Të fundit

Britanikët do të detyrohen të kenë viza nëse rrijnë mbi tre muaj në BE

Ministri i Çështjeve Evropiane i Francës, Clement Beaune, tha të enjten se qytetarët britanikë mund të kenë nevojë për viza për qëndrim më të...

Armë e mocion në veturë, arrestohet një 28 vjeçar

Mbrëmë rreth orës 22:30, në  fshatin Milloshevë të Obiliqit, policia ka ndaluar veturën e tipit BMW me targë të huaj. Marrë parasysh rrethanat në të...

Gërmimet për trupat e gjetur në Serbi vazhdojnë në pranverë

Në Kizhevak të Serbisë tash e dy javë po vazhdojnë gërmimet për mbetjet mortore të disa personave që dyshohet të jenë vrarë gjatë luftës...

Në tremujorin e tretë të 2020-s u rritën çmimet në energji

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e Kostos së Ndërtimit (IKN) për tremujorin e tretë të vitit 2020. Indeksi i tërësishëm i...

Vjosa Osmani e ngacmon Abrashin: Ai nuk ka ardhur, si zakonisht!

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani e ka ngacmuar ministrin e Infrastrukturës, Arban Abrashi, i cili nuk është i pranishëm në sallën e Kuvendit. Teksa ka thënë se...

Tahiri: Djali i Haxhi Shalës nuk ishte pjesë e marrëveshjes për koalicion ai ka edhe doktoratë

Në Kuvend të Kosovës sot është diskutuar për ish-konsullin e Kosovës në Pragë, që në opinion u bë i njohur pasi që u bë...

Lexoni patjetër