20.6 C
Pristina
Thursday, October 6, 2022

Politikë

- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Më në fund Bora flet për takimin me Donaldin: Pas tij, kam pasur momente të vështira

Të gjithë mbajmë mend një ndër momentet më të bukura të “Big Brother Vip”, ku Bora hyri për të takuar shoqen e saj Semin,...

E përfshiu në këngën e re “Hala”, ish e dashura i drejtohet Don Xhonit: Faleminderit që nuk më harron

Modelja ruse, Ariana Lirey, prej kohësh ka zënë vend në mediat shqiptare e faqet rozë. Kjo për shkak të lidhjes së shumëpërfolur me reperin Don...

Yllka Kuqi publikon këngën e re “Ani”

Këngëtarja e njohur nga Gjakova, Yllka Kuqi, është kthyer me projekt të ri muzikor. “Ani” mban titullin kënga, të cilën e ka kompletuar mjaft mirë...

Shëndetësi

Mos hani asnjëherë pas orës 7 të darkës

Ngrënia natën vonë po vë miliona njerëz në rrezik për t’u prekur nga ataku në zemër dhe goditjet në tru, paralajmërojnë ekspertët. Ekspertët e zemrës...

Përdorimet e farave Chia – kombinimet për më shumë vlera

Farat Chia janë fara të vogla të zeza nga bima Salvia Hispanica e cila bën pjesë në të njëjtën familje botanike të sherbelës. Ato janë...

290 raste të kancerit të gjirit për 9 muaj, flet drejtori i Onkologjisë

Muaji tetor është muaj i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit. Në Kosovë që nga muaji janar deri në shtator janë evidentuar 290 raste të...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Kjo është pija që do t’ju shndërrojë në një “robot seksi”

A është alkooli i dobishëm apo i dëmshëm në rritjen e libidos dhe performancës? Përgjigja nuk është e thjeshtë sepse siç shpjegojnë ekspertët, alkooli ka...

Dhuna seksuale ndaj vajzave, Krerët e Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor sot raportojnë para deputetëve

Dhuna seksuale ndaj vajzave, Krerët e Këshilli Prokurorial dhe Gjyqësor sot raportojnë para deputetëve Kreu i Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kreu Këshillit Prokurorial të...

Krepa që ju shkrihen në gojë: Nuk ka ndonjë truk më të mirë për gatimin e tyre – me vetëm një përbërës

Pothuajse nuk ka njeri që nuk i do këto krepa. Gjëja e mirë është që gatuhen shpejt, nuk kërkojnë shumë artikuj dhe mund të gatuhen...

Pse është mirë të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen si fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkat. Ullinjtë e gjelbër mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës...

4 situatat kur duhet ta dëgjosh patjetër instinktin

Ka disa ndjesi që për të mirën tonë, nuk duhet t’i injorojmë, pasi na çelin dyert për mundësi të reja, apo na shtyjnë të...

Botë

Të paktën 15 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur pas përmbysjes së dy anijeve me emigrantë në ujërat greke

Të paktën 15 persona kanë vdekur pasi dy anije me emigrantë u përmbysën në ujërat greke, teksa ekipet e shpëtimit po kërkonin ende dhjetëra...

Të fundit

Këta janë kandidatët për deputetë nga PDK

Partitë politike po përgatiten për zgjedhjet e 14 shkurtit. Të njejtit janë në përgatitje të listës së deputetëve. Raporto.org, nga burime brenda PDK-së, mëson sennga...

1 i vdekur dhe 299 raste të reja me COVID-19

526 TË SHËRUAR DHE 299 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë i Ekonomisë dhe Ambientit

Muharrem Nitaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është emëruar ministër në detyrë i Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit, pasi Blerim Kuçi dha dorëheqje...

HOXHAJ FTON DIASPORËN TË REGJISTROHEN PËR TË VOTUAR: KEMI PLANE KONKRETE PËR JU

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj, ka ftuar bashkatdhetarët që të regjistrohen për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit,...

592 GJOBA PËR MOSRESPEKTIM TË LIGJIT PËR PANDEMINË

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 592 gjoba për ata të cilët nuk i kanë respektuar masat kundër përhapjes së...

Blerim Kuçi jep dorëheqje nga pozita e ministrit

Ministri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij. Lajmin e ka konfirmuar vetë ministri Blerim Kuçi, duke...

Lexoni patjetër