26.7 C
Pristina
Tuesday, August 9, 2022

Politikë

- Reklama -

Ekonomi

Showbiz

Gani Geci e takon Noizyn, tregon çfarë kërkoi nga ai

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, njihet edhe për frekuentimin e jetës së natës dhe kohë pas kohe i takon edhe këngëtarët nëpër...

Dua Lipës ia bëjnë pyetjen e famshme “a t’jep nana n’katun”, shikoni reagimin e saj 

Dua Lipa ndodhet në Kosovë për festivalin “Sunny Hill”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore performoi natën e parë të festivalit, ku dhuroi një performancë të...

Hidhet nga ballkoni me bashkëshorten aktori shqiptar në New York, lënë pas dy fëmijët e vegjël

Aktori shqiptar Florind Belliu është vetëhedhur nga ballkoni në Bronx të New Yorkut bashkë me bashkëshorten, ndërsa trupat e tyre u gjetën rreth orës...

Shëndetësi

 Pacienti kërcënon me armë zjarri stafin shëndetësor të Klinikës së Psikiatrisë, ndërhyn policia

Një pacient gjatë së dielës ka kanosur me armë zjarri stafin shëndetësor në Klinikën e Psikiatrisë. Ka intervenuar Policia ndërsa i dyshuari është liruar...

Tre të vdekur nga COVID-19 të hënën në Shqipëri

Tre persona kanë vdekur brenda 24-orëve të fundit në Shqipëri, si pasojë e prekjes nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi ka njoftuar se...

Cilat situata i çuan drejt problemeve me shëndetin mendor afro 5 mijë kosovarë?

Në Klinikën e Psikiatrisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, në gjashtë mujorin e parë të vitit 2022, ndihmë mjekësore në ambulancën psikiatrike për...
18,014FansLike
70FollowersFollow
- Reklama -

Më të lexuarat

Lifestyle

Varësia nga cigarja dhe alkooli të lidhura me gjenet e njeriut

Pirja e duhanit dhe përdorimi i alkoolit janë ndër substancat më të përhapura të përdorura në mbarë botën dhe përbëjnë një pjesë të konsiderueshme...

Duhanpirja dhe palestra, si të ulni ndikimin e cigares tek aktiviteti fizik

Personat që shkojnë në palestër apo merren me sporte të ndryshme, ndjekin një regjim ushqimor strikt. Shpesh mund t’i shihni që konsumojnë produkte me proteinë...

Të dobësohesh duke ecur, si mund të humbasësh 8kg për një muaj

Ecja mund të duket si një lëvizje normale, por mund të jetë shumë më e vlefshme dhe e shëndetshme nga sa e imagjinojmë, sidomos...

Parashikimet e Elon Musk për vitin 2022

Nga kriptovalutat, tek transhumanizmi e humanoidët, Elon Musk ka bërë parashikimet e tij për atë ç’ka gjendet në horizont në vitin 2022. Musk nuk është...

 ​Pas një muaji rekord, Bitcoin është sërish në rënie

Bitcoin arriti nivelin më të lartë që nga mesi i qershorit të shtunën falë optimizmit të investitorëve dhe korrigjimit të tregut, por sot regjistroi...

Botë

Publikohet anketa e popujve më nervozë në Evropë, ku qëndrojnë kosovarët

Platforma Landgeist, ka publikuar anketën e popujve më nervozë apo të zemëruar në Evropë ku përfshinë edhe kosovarët. Sipas matjeve se sa përqind e evropianëve...

Të fundit

Ledri Vula dhe Milot Rashica i shëtisin bebet e tyre bashkë

Këngëtari me famë shqiptare, Ledri Vula dhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica kanë dalur bashkë për t’i shëtitur bebet e tyre. Një fotografi...

Kurti për drejtësinë: Do të shkojë Lumezi e do të vijë Elezi, por edhe shumë të tjerë

Kandidati për kryeministër nga VV’ja, Albin Kurti, ka thënë se në sistemin e drejtësisë do të shkojë kryeprokurori i shteti, duke aluduar në shkarkimin...

Konjufca thotë se VV e rishqyrton zhvendosjen e ambasadës në Izrael, nëse e kushtëzon BE-ja

Anëtari i kryesisë së VV-së, Glauk Konjufca, thotë se nëse Kosova kushtëzohet për hyrjen në BE me zhvendosjen e ambasadës së Kosovës nga Jerusalemi,...

Suspendohen 7 policë, arrestohen tre prej tyre pasi ia thyen brinjët qytetarit

Shtatë zyrtarë policorë janë suspenduar nën dyshimin se e kanë keqtrajtuar një qytetar nga Gjakova, duke ia thyer brinjtë. Ndërsa tre prej tyre janë arrestuar,...

Vetaksident në Slivovë të Prishtinës, lëndohen tre persona

Një vetaksident trafiku ka ndodhur rreth dy orë më parë në fshatin Slivovë të Prishtinës. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë...

Pacolli: Hëngrëm drekë bashkë, në mbrëmje e pashë që Agim Bahtiri doli nga AKR

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka treguar momentin kur Agim Bahtiri ka lënë partinë e tij. Pacolli në emisionin “Pressing” në T7 thotë se asnjëherë...

Lexoni patjetër