17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Lajme

Lajme

Vëllai i deputetes së VV-së e padit ministrin e Albulena Haxhiut, kjo është arsyeja

Në shtator të këtij viti, njësitë policore zbarkuan në zyrën e përmbaruesit privat , Ilir Mulhaxha, pasi Komisioni Ad-Hoc i formuar nga ministrja e...

Politiko njofton për largimin e prokurorit të Speciales, thotë se iu bashkua Smithit kundër Trumpit

Gazeta prestigjioze amerikane “Politico” raporton sot se ish-Kryeprokurori Special i Gjykatës së Hagës, Jack Smith, ka marrë tashmë në ekipin e tij edhe prokurorin...

3 mijë euro gjobë ndaj policit të akuzuar për keqtrajtim gjatë detyrës

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Rr.M – hetues në Stacionin Policor në Mitrovicë, duke e dënuar me 3 mijë euro...

Përparim Rama ka gati propozimin e ri: Parking pa pagesë për veturën e parë në familje

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se bashkë me Kryeshefin e Ndërmarrjes “Prishtina Parking”, Sokol Havollin, do t’i propozojnë Kuvendit Komunal largimin e...

Laura mbetet në garë për të bronztën në Grand Slam, eliminohen Akili dhe Loriana

Laura Fazliu, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova garuan sot në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Akili u ndal që...

Raportimet se do të kalojë në VV, flet Bali Muharremaj: Në AAK do të jem deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se në Aleancën...

Dosja e Prokurorisë: Kostiq dyshohet udhëhoqi aksionin në masakrimin e familjes Ujkani, dy të tjerë për vrasje e maltretime të shqiptarëve

Prishtinë- Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë të enjten ka...

Babai i deputetes Doarsa Kica-Xhelili flet për Kurtin: Jemi me fat që e kemi, është një enciklopedi e gjallë

Doarsa Kica-Xhelili, deputete e LDK-së si opozitare mund të mos ketë fjalë të mira për kryeministrin Albin Kurti, por babai i saj, Remzi Kica...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit