18.8 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Lajme

Lajme

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë godet Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraë në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Lekaj: Serbia vazhdon të jetë ‘mollë sherri’ për vendin tonë dhe jo vetëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në fjalimin e mbajtur në asamblenë e OKB-së, ka akuzuar vendet perëndimore pasi sipas tij kanë shkelur ‘Kartën e...

Arrestohet në Kukës shqiptari që po transportonte ilegalisht 27 emigrantë në drejtim të Kosovës

Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27 emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro për të dalë...

Haxhiu i reagon Çekut për 27 stadiumet: Mashtrimi nuk kalon

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, i ka reaguar ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, i cili tha se në 5 vitet e...

Dita e parë e vjeshtës, temperaturat në Kosovë shkojnë deri në 34 gradë

Sot po shënohet dita e parë e stinës së vjeshtës, teksa në Kosovë po mbizotrojnë temperatura tejet të larta. Momentalisht në kryeqytet temperaturat po shënojnë...

Rusia me kufizime të reja për naftën, priten rritje të çmimeve

Vendimi i Rusisë për të ndaluar eksportet e naftës në shumicën e vendeve ka ardhur në një kohë mjaft të keqe për Evropën. Bashkimi Evropian,...

Kurti nga Zvicra: Në dialog jemi në të drejtën tonë

Pavarësisht kritikave agresive që nga marrë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian pas dështimit të fundit në Bruksel, kryeministri deklaron nga...

Policia parandalon një rast të kontrabandës në Leposaviq, kishte të ngarkuar në kamion 3600 kg speca

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka parandaluar një kontrabandë me mallra në fshatin Bistricë të Leposaviqit. Sipas njoftimit, Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare ka...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit