17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Lajme

Lajme

Çfarë humori ka Ganimete Musliu, shihni kë ka propozuar për presidente

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka vazhduar me propozimet e saj për pozitën e presidentit. Pas Edita Tahirit, ajo ka...

Vendi i katërt që miraton përdorimin e vaksinës së Pfizer

Meksika u bë vendi i katërt që lëshoi ​ leje për zbatimin emergjent të vaksinës Pfizer kundër COVID-19. Kjo u njoftua nga ministri i Shëndetësisë,...

Bajram Gecaj: Vjosën do ta mallkojë “buka e LDK-së”

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar pas intervistës së mbrëmshme të Vjosa Osmanit, e cila ka drejtuar akuza në drejtim...

E mitura theret me thikë nga motra e saj

Një vajzë e mitur në Mitrovicë është therur me thikë nga motra e saj. E mitura ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor....

Anëtari i LDK-së i fryen zjarrit: Tregoni kush është me Vjosën e kush me LDK-në

Një intervistë e mbrëmshme e Vjosa Osmanit në televizionin publik të Kosovës ka nxitur mjaft debat brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës, meqë kryekuvendarja ka...

Kur vjen vaksina anti-covid në Kosovë

Infektologu Ilir Tolaj, ka paralajmëruar se Kosova pritet të furnizohet me vaksinën anti-Covid në gjashtëmujorin e parë të vitit të ardhshëm. Sipas tij, vendet në...

Qysh po ia dalin gastronomët? Sa punëtorë janë detyruar t’i largojnë nga puna?

Covid-19, përveç shëndetit ka prekur shumë edhe sektorin ekonomik. Shumë biznese janë dëmtuar nga mbyllja dhe shkurtimi i orarit, derisa mijëra punëtorë kanë mbetur pa...

Serbia ankohet te Biden për Eliot Engel

Drejtori i Institutit Ndërkombëtar të Sigurisë në Serbi, Orhan Dragash, i ka shkruar një letër presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden, ku i ankohet...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit