17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Lifestyle

Lifestyle

Nëse e pini kafen shpejtë, duhet ta dini këtë

Kafeja konsiderohet padyshim pija më e njohur në botë (pranë ujit) Sipas raporteve të Shoqatës Britanike të Kafesë, 2 miliardë filxhanë kafe konsumohen çdo ditë. Përveç...

Pacientët blejnë ilaçe me kredi, ShSKUK në suficit 1.3 milionësh, gazetari i shëndetësisë: Marre!

Gazetari i shëndetësisë, Bujar Vitija ka kritikuar postimin e fundit të kryeministrit Kurti për investimet në sektorin respektiv. Sipas tij, angazhimi i kësaj qeverie ka qenë për turp, pasi...

E keni ditur? Ky është kuptimi i etiketave të ngjitura në fruta

Të gjithë i kemi parë ato etiketat e vogla të ngjitura në fruta. Përveç logos së ndritshme që kanë në to, është edhe një...

Ndiheni vazhdimisht të lodhur, atëherë trupi ka nevojë për këto ushqime

Mungesa e aktivitetit fizik, konsumimi i ushqimit jo të shëndetshëm dhe qëndrimi ulur në tryezën e punës për orë të tëra ka një ndikim...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini kafenë me stomak bosh

Kujdes me konsumimin e kafesë menjëherë pasi të jeni zgjuar nga gjumi. Edhe pse shumica e njerëzve e dinë që nuk është mirë të pini...

Këshilla për ata që rrinë shumë ulur në zyrë

Ju i dini rreziqet e qëndrimit ulur gjatë gjithë ditës, por mendoni se nuk mund të bëni shumë për këtë? Por kjo nuk është e...

8 shenja se lëkura juaj po plaket, mënyra si ta ngadalësoni

Ndërsa e pranojmë realitetin që lëkura jonë do të plaket me kalimin e kohës, është e mundur që shenjat e plakjes së lëkurës mund...

5 arsye pse ju bien flokët dhe si të ndihmoni veten

Nëse keni vënë re se flokët tuaj janë kudo, në kullues, mur, dysheme, dush, pllaka, mos u shqetësoni. Mesatarisht, çdo person bie 60 deri...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit