18.8 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Lifestyle

Lifestyle

Tri gjëra që duhet të keni parasysh kur seksi ishte shumë i keq

Seksi për herë të parë nuk është gjithmonë gjëja më magjepsëse. Lidhja me një partner të ri, edhe me një partner që ju pëlqen,...

Apple A17 Bionic do të sjellë kërkesë të lartë për iPhone 15 Pro

Raportet nga Tajvani zbuluan se Apple pret 35% përmirësim në efikasitetin e energjisë nga çipi A17 Bionic, i ndërtuar nga TSMC në procesin e...

A ju ndihmojnë ushtrimet fizike të flini më mirë?

Shumë njerëz pyesin nëse ushtrimet fizike ndihmojnë për një gjumë më të mirë. Dhe përgjigja është, sigurisht se po. Stërvitja e ndihmon gjumin në shumë...

Puna nga shtëpia mund të jetë e dëmshme për shëndetin mendor të punonjësve

Mund të jetë domosdoshmëri e korporatës për t’i mbajtur punonjësit larg zyrës, por një studim i ri tregon se në të vërtetë, kjo mund...

8 gjërat që buzët përpiqen t’ju thonë për shëndetin tuaj

Duke qenë se buzët tona kanë më shumë një milionë nerva dhe janë më të ndjeshme se gjurmët e gishtërinjve, duhet t’i kushtojnë një rëndësi...

Si të zhdukni celulitin përgjithmonë në mënyrë natyrale

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Ju këshillojmë të mos shikoni vajzat e...

Pse nuk duhet t’i thani rrobat brenda shtëpisë?

Njerëzit duhet të hapin dritaret kur të gatuajnë dhe të ndalojnë tharjen e rrobave brenda shtëpsë, kanë paralajmëruar ekspertët shëndetësorë. Kjo me qëllim që të...

Kursimi i energjisë elektrike është jetik këto ditë

Duke marrë parasysh situatën në të cilën ndodhemi, si dhe rënien e temperaturave, kursimi i energjisë elektrike në këtë pikë është i domosdoshëm. Energjia...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit