18.8 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023
Home Hulumtim/Analiza

Hulumtim/Analiza

IKSHP-ja e e Ferizajt e lëshon në ‘ler’, nuk bëhen teste të koronavirusit

Tash e sa javë pothuajse të gjitha Spitalet e vendit janë mbushur plot me pacientë të cilët po kërkojnë ndihmë mjekësore nga gripi sezonal,...

Nderimet e fundit për Bob Dole: Kush është shqiptari që shihet kaq afër Presidentit Biden

Dje janë bërë nderimet e fundit për mikun e madh të Kosovës, ish senatorin Bob Dole, i cili vdiq të hënën. Në ceremoninë e...

Kompania që shkeli ligjin me “Bager”, falsifikoi dokumentet e tenderëve milionësh

Kompania “Bageri” dyshohet se kishte falsifikuar dokumentet e dy gjeodetëve duke i paraqitur sikur punëtorë të tyre për të ftuar tenderë nga dy komuna....

Detaje tjera tronditëse: 8 vjeçari erdhi për pushime te daja i tij në Prizren, ai e përdhunoi

Një tjetër rast përdhunimi ka tronditur këtë herë Beratin, ku daja ka abuzuar seksualisht ndaj nipit të tij vetëm 8 vjeç. Ka qenë vetë fëmija,...

Deliu: Mosftesa nga Biden do ta dëmtojë imazhin e Kosovës

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka reaguar pas mos-ftesës nga SHBA-të për Samitin e Demokracive që mbahet në dhjetor në Amerikë. Deliu ka thënë se...

“Ky është lajmi më i keq për Kosovën”, Kelmendi për mosftesën e Kosovës në SHBA: Jemi vendosur në një grup me Serbinë e Vuçiqit

Gazetari Adriatik Kelmendi ka thënë se sot ka ndodhur lajmi më i keq, pasi SHBA se ka ftuar shtetin e Kosovës për të marrë...

Ibrahimi për mos ftesën e Kosovës nga Amerika në Samitin e Demokracive: Është bërtimë ndaj Kosovës

Analisti kosovar dhe njohësi i zhvillimeve që ndërlidhen me diplomaci dhe politikë të jashtme, Ilir Ibrahimi, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Shteti rrezikon një arbitrazh të ri, NPB i bënë përgjegjës Liburn Aliun e Albulena Haxhiun

Ndërmarrja Publike Banesore ka reaguar ndaj lajmit se se po i kanoset një padi dhe kallëzim penal ndaj zyrtarëve të saj nga Ministria e...

Na ndiqni

18,014FansLike
1,560FollowersFollow
- Reklama -

Të fundit