18.8 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023

Autori4

1058 POSTET0 KOMENTE

Caktohet ekspert financiar në rastin ku Hoti, Bajrami e Shala po kërkojnë nga UP-ja kompensimin e pagave të papaguara

Në rastin ku ish-kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti dhe deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami...

Vlerat shëndetësore që vijnë nga hurmat

Në të kaluarën ishin të njohura si “buka e shkretëtirës”, me kalimin e viteve është vërtetuar se hurmat njejtë sikur bajamet dhe rrushi i...

Zvogëlohet për mbi 41 për qind numri i testimeve kundër COVID-19 në Kosovë

Numri i testimeve për COVID-19 është zvogëluar për 41.7% ditëve të fundit në Kosovë. Derisa më 8 prill ishin kryer 5 mijë e 502 testime,...

Japonezja 90 vjeçare emërohet menaxherja më e vjetër në botë

Një grua japoneze, 90 vjeçare, e rilaka punuar në të njëjtën kompani që nga viti 1956, fitoi Rekordin Botëror Guinness si menaxherja e më...

Ukraina me “mburojë të hekurt”, Britania dërgon 6 aeroplanë në Rumani

Gjashtë aeroplanë luftarakë të Forcave Ajrore Mbretërore të Mbretërisë së Bashkuar do të dërgohen në lindje të Evropës si mesazh për presidentin rus, Vladimir...

Prokuroria ngritë aktakuzë për drejtoreshën e VV-së në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur sot aktakuzë kundër Drejtoreshës së Arsimit të Komunës së Prizrenit, Xhemile Thaçi-Vezgishit, për mos deklarim të pasurisë. Drejtoresha e...

A prishet agjërimi nëse i thua gruas të dua gjatë ditës së Ramazanit, hoxha bënë ironi

Hoxhë Drilon Gashi, ka ironizuar me pyetjet që iu bëhen hoxhallarëve gjatë Ramazanit. Në pyetjen se a prishet agjërimi nëse i thua gruas të dua...

OAK takohet me ministren Hajdari, diskutojnë për problemet e bizneseve në Kosovë

Oda e Afarizmit të Kosovës ka mbajtur sot një takim me Ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë e Tregtisë Rozeta Hajdari. Vështirësitë me të cilat po përballen...

Na ndiqni

22,046FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit