17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023

Autori3

33328 POSTET0 KOMENTE

Ky është linku ku mund të aplikoni për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje 

Qeveria e Kosovës ka ndarë 30 milionë euro, për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli tha se përmes kësaj...

Vdes një nga personat që u plagos të martën në Rahovec, Policia e cilëson rastin si “vrasje të rëndë”

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur mbrëmë një nga personat që kishte mbetur i plagosur në Rahovec pas të shtënave me armë...

Ushtron dhunë psikike babit të tij, arrestohet pejani

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari pasi kishte ushtruar dhunë psikike babit të tij në Pejë. Me vendim të prokurorit i...

“M’i ke këput krahët”, vëllai i të riu nga Gjilani që vdiq dje, me postim lamtumirës për të

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta i riu nga Gjilani, Shpresim Jerliu i cili vuante nga një sëmundje. Për vdekjen në moshë të...

Zogaj: VV-ja nuk është parti, është sekt denoncuesish që sulmon sipas urdhrit të liderit

Analisti Petrit Zogaj ka kritikuar ashpër Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka bërë me dije se LV-ja nuk është parti, por sekt denocueshsish. Në profilin e tij në...

Qytetarët i shohin drutë si alternativë për ngrohje gjatë dimrit, kaq po shitet metri i tyre

Ministria e Ekonomisë ka lansuar thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi dhe banesa. Përmes kësaj thirrjeje, qytetarët do të subvencionohen...

E shtuna me diell, e diela me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se të shtunën do të jetë një ditë me diell dhe temperatura të larta. Ndërsa të dielën paraqiten kushte...

Pas reagimit të Sveçlës për sulmin me bombë në Mahallën e Boshnjakëve, Petkoviq del me pretendime për “sulme me bombë” në Ranillugë

Në orët e mbrëmjes të së enjtes u raportua për një shpërthim në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut, ndërsa për rastin ka...

Na ndiqni

22,046FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit