17.4 C
Pristina
Sunday, September 24, 2023

Autori1

38425 POSTET0 KOMENTE

Bilçik për dialogun: Topi është në duart e Prishtinës, ta zhbllokojë procesin për themelimin e Asociacionit

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, Vladimit Bilçik, ka folur për procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se topi aktualisht është...

Përhapet zjarri në Prizren, mund të paraqesë rrezik për qarkullim të automjeteve

Zjarri i cili ka nisur nga djegia e barit të thatë dhe shkurreve, tashmë është përhapur në përmasa të mëdha në Prizren. Kështu ka njoftuar...

Presidentja Osmani shpreson që shtetet islamike ta njohin Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka bërë thirrje gjitha shteteve të Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OIC) që ta njohin pavarësinë e Kosovës. Këtë thirrje...

Begaj takim me Lajçak: Shqipëria e vendosur të luajë rolin e saj për rikthimin në tryezën e dialogut

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj gjatë qëndrimit në New York, në Javën e Debatit të Përgjithshëm të Sesionit 78-të të Asamblesë së Pērgjithshme të...

Ish-anëtari i AAK’së aderon në LDK

Ilir Baldedaj ka njoftuar se rrugëtimin e tij politik do ta vazhdojë në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Baldedaj ka akuzuar qeverisjen lokale në Prizren, derisa...

Gërvalla takon kryediplomatin grek: Greqia është akter kryesor në rajonin tonë

Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz është takuar me kryediplomatin e ri grek, Giorgos Gerapetritis. Ministrja Gërvalla ka thëën se Greqia është një aktor...

Përleshje në ndeshjen e Ligës së Parë, futbollisti i Suharekës sulmohet nga tifozët

Futbollisti Liridon Fetahaj është sulmuar nga tifozët në ndeshjen Istogu-Suhareka, në kuadër të Ligës së Parë. Pas përfundimit të ndeshjes  siç raporton Klan Kosova ka...

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë godet Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraë në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Na ndiqni

22,046FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit