Arrestohet prishtinasi, iu gjet në veturë një thikë dhe substanca narkotike

22

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Prishtinë dje rreth orës 05:30.

të njëjti gjatë kontrollit në veturën e tij i janë gjetur një thikë dhe 12 gramë substancë narkotike.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi është ndaluar me veturën të cilën ishte duke e drejtuar, dhe gjatë kontrollit në veturë i janë gjetur dhe konfiskuar një thikë dhe 12 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë,