Korrupsioni në Parlamentin Evropian, lirohet Eva Kaili

8

Ish-eurodeputetja greke, Eva Kaili, e akuzuar për skandalin “Qatargate” është liruar nga regjimi i përgjimit elektronik dhe tashmë është e lirë me kushte kufizuese.

Lajmi është bërë me dije nga mediat e huaja, sipas te cilave kjo do të thotë se eurodeputetes nuk i kërkohet më të mbajë byzylyk, kusht ky që u vendos me lirimin e saj nga burgu më 14 prill 2023.